Tarihçe

   

Iğdır Meslek Yüksekokulu 2008 yılında, Kafkas Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek Iğdır Üniversitesi’ne bağlanmış ve 2014 – 2015 öğretim yılında 7 örgün öğretim, 2 ikinci öğretim programı olmak üzere toplam 9 program ile faaliyetlerine devam etmektedir.

 14 Haziran 2013 tarihinde Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.), Makine, İklimlendirme ve Soğutma, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Geleneksel El Sanatları ve Elektrik (İ.Ö.) programları ayrılarak ayrı bir akademik birim olan Iğdır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun kurulması sağlanmıştır.

Ayrıca 2014 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Aşçılık ve Turizm Rehberliği programlarının açılması ile ilgili çalışma Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından onaylanmış ve 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Turizm Rehberliği ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği programlarına öğrenci alınmıştır. 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim yılında Çağrı Merkezi Hizmetleri programına öğrenci alınmıştır.